Tuesday, December 7, 2021

Të fundit

Shkatërrohet banda shqiptaro-spanjolle, arrestohen 5 trafikantë

0
Policia spanjolle ka mundur të godasë një grup shqiptaro-spanjoll të trafikimit të drogës. Gjatë bastisjes së një ferme kanabisi, ku ishin mbjellë rreth 5000 metra...

“Çmendet” futbollisti dhe godet me shkelm në kokë arbitrin, arrestohet për vrasje në tentativë/VIDEO

0
Një skenë vrasje në tentativë, por në fushën e blertë të futbollit. Kjo pamje e frikshme aq sa sureale i doli përpara spektatorëve të...

DETAJET/ Vrasja e ganezes në Tiranë, flasin dëshmitarët: Ulëriste si fëmijë, në mes është...

0
Kanë dalë në dritë detaje të reja nga vrasja e 31 vjeçares ganeze në Tiranë nga 26 vjeçari shqiptar i cili pas ngjarjes së...

Sekuestrohen 13 pasuritë e “Ben Qimes”, “fermeri” që njihet si bos kokaine

0
GJKKO ka sekuestruar pasuritë e Arben Isufajt ose siç njihet ndryshme me nofkën “Ben Qimja”, një personazh mjaft i njohur në vend për sa...

Brenda anijes së gazit drejt Skocisë, kapen 12 shqiptarë në Spanjë

0
Policia spanjolle ka zbuluar dhe arrestuar 12 shqiptarë brenda një anije që po udhëtonte nga porti i Bilbaos në drejtim të Skocisë. Anija brenda së...

Bie meteori në Itali: “Kush e gjen bëhet i pasur”? Njerëzit vërsulen në kërkim!...

0
Nëse jetoni në zonën ndërmjet Pratos dhe Pistoias, duhet ta dini se keni mundësinë të bëheni pjesë e një gjuetie të jashtëzakonshme meteori, shkruan...

Goditje e dyfishtë për Facebook: Gjiganti i mediave sociale ra pas akuzave të ish-punonjëses

0
Në një kohë kur Facebook dhe dy platformat e saj Instagram dhe WhatsApp “ranë” në shumë vende të botës, gjiganti i mediave sociale thekson...

Zuckerberg/ Sa miliarda humbi nga #facebookdown?

0
Bllokimi i Facebook është një dhimbje koke për Mark Zuckerberg, pasi brenda pak orësh ai pa pasurinë e tij personale të tkurret me gati...

Vrau ish-të dashurën 19-vjeçare, si u arratis dhe planifikoi me avokat vetëdorëzimin autori në...

0
Pas katër ditësh në arrati autori i vrasjes së 19 vjeçares është vetëdorëzuar në polici i shoqëruar nga avokati i tij mbrojtës. Mediat vendase bëjnë...

Krimi horror në Librazhd, ky është burri që vrau me sëpatë gruan dhe më...

0
Një ngjarje e rëndë u shënua këtë pasditen në fshatin Dragostunjë të Librazhdit. Bashkëshorti, 56-vjeçar mësohet se ka vrarë me sopatë gruan dhe më...

Zbulimi ‘i tmerrshëm’ në Kanada/ Në oborrin e shkollës gjenden skeletet e 215 fëmijëve...

0
Shteti kanadez është zgjuar me një lajm jo të zakontë për një vend social. Pas vitesh të tëra kërkimi, dje u arrit të zbulohej...

“Nuk e durova më, ma kishte sjellë tek hunda”/ Ky është 25 vjeçari që...

0
Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë ndodhur dje në Shkodër, ku u vra 25-vjeçari Emiljano Ndou në fshatin Bardhaj të Shkodrës. Autori i dyshuar Mark...

Rezultati tronditës nga profesorët anglezë/ Kinezët krijuan koronavirusin dhe më pas u përpoqën të...

0
Hulumtimi që pretendon se koronavirusi nuk ka origjinë natyrore por në vend të kësaj u krijua nga shkencëtarë kinezë të cilët më pas u...

“Operacioni antidrogë i organizuar në Krujë”, Zëri Amerikës: Në dy vitet e fundit ka...

0
Në operacion u angazhua një numër i madh forcash , përfshirë dhe njësitë specialë të policisë. Gjithçka është ndjekur nga afër nga drejtuesit më...

“Dhunë, dëbime të paligjshme, abuzime”, DW: Azilkërkuesit në Greqi janë të frikësuar nga arrestimet...

0
Një raport shqetësues përsa i përket trajtimit që u bëhet azilkërkuesve apo emigrantëve të paligjshëm në Greqi është publikuar së fundmi . Azilkërkuesit në Greqi...

Detaje misterioze nga vdekja e studentes në Tiranë/ Në trup u konstatuan mesazhe me...

0
Ngjarja e rëndë pak ditë më parë, ku një 23-vjeçare është gjetur e pajetë në banesën ku jetonte me qira në lagjen Ali Demi,...

A ekzistojnë UFO-t? Pentagoni do të raportojë mbi pamjet misterioze që po bëjnë xhiron...

0
Së shpejti mund të fillojmë të marrim përgjigje për disa nga pyetjet më shqetësuese mbi UFO-t. Gjatë viteve të fundit, kemi mësuar se pilotët...

“Lumenj” gjaku nga lufta, Izraeli nuk tërhiqet, Hamasi: Brenda 48 orëve presim armëpushim

0
Lufta mes Izraelit dhe Hamasit vijon që të shkaktojnë “lumenj” gjaku. Shtatë palestinezë, duke përfshirë një burrë me aftësi të kufizuara, gruan e tij...

Video/ Momenti i pabesueshëm kur një 11 vjeçare arratiset nga një rrëmbyes i akuzuar...

0
Lëvizjet e zgjuara të një 11-vjeçarej çojnë në përfundimin se ky fëmijë është një mrekulli. Falë reflekseve dhe gatishmërisë së shpejtë të fëmijës, rrëmbimi...

Nëna dhe djali u përdhunuan nga serbët, dëshmitë rrëqethëse: Ishin ushtarët e Arkanit

0
Në Kosovë, 1 mijë e 133 fëmijë u vranë gjatë luftës nga forcat serbe. 20 mijë vajza, gra, burra dhe fëmijë, u dhunuan seksualisht....

Opinion

Analiza