Home Sport Sporti në zi, ndërron jetë kampioni i njohur shqiptar

Sporti në zi, ndërron jetë kampioni i njohur shqiptar

Ditën e sotme ka ndërruar jetë ish-mundësi i njohur, Ramadan Martini, i cili në të kaluarën është kurorëzuar 7 herë kampion kombëtar në sportin e mundjes dhe 5 herë kampion kombëtar në peshëngritje.

Ramadan Martini u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare, gjithashtu ai ka qenë trajner dhe gjyqtar.

Ai është nderuar me titujt “Mjeshtër i Merituar i Sportit” në mundje dhe në peshëngritje “Nder i Sportit Shqiptar”.

Loading...