Home Shëndeti Gjendet në çdo shtëpi por askush nuk e përdor mjaftueshëm, nëse e...

Gjendet në çdo shtëpi por askush nuk e përdor mjaftueshëm, nëse e konsumoni para se të flini do ju ndryshojë jetën

Ja pse uthulla e mollës është e mirë për shëndetin tuaj!

Për bllokimin e hundëve:

Uthulla e mollës ka vetinë për të hequr qafe bllokimin hundës. Pra, herën tjetër kur e ndjeni se hunda është e bllokuar merrni uthull. Vetëm shtoni uthull në një gotë me ujë të ftohtë dhe me një lugë të vogël thitheni me hundë lëngun e përftuar nga uthulla dhe uji.

Për mostretjen e ushqimit:

Disa gllënka me uthull molle para ngrënies mund të ndihmojë me problemet e tretjes. Shtoni një lugë çaji uthull molle, një lugë çaji mjaltë, dhe përziejeni në një gotë me ujë të ngrohtë.

Për dhimbjen e fytyit:

Bëni gargarë me 1/4 filxhan uthull molle në 1/4 filxhan me ujë të ngrohtë.

Loading...