Home Bota Kongo: Mbytet varka, humbin jetën 30 mësues, 200 të tjerë të zhdukur

Kongo: Mbytet varka, humbin jetën 30 mësues, 200 të tjerë të zhdukur

Një tragjedi ka ndodhur në Kongo, ku të paktën 30 mësues kanë humbur jetën dhe 200 të tjerë rezultojnë të zhdukur, si pasojë e mbytjes së varkës me të cilën po udhëtonin.

Po ashtu, mësohet se kanë shpëtuar 80 mësues të tjerë, ndërsa ende nuk bëhet i ditur numri i saktë i personave që kanë qenë në varkë.

Të njëjtat burime bëjnë me dije e se të gjithë udhëtarët kanë qenë mësues, të cilët përdornin varkën, për shkak se rrugët ishin të prishura. Shkak për këtë tragjedi dyshohet se është bërë moti i keq.

Loading...