Home Sport Marcelino: Vuajtjet në fillim të sezonit na sollën këtë trofe

Marcelino: Vuajtjet në fillim të sezonit na sollën këtë trofe

Trajneri i Valencias, Marcelino u shpreh shumë i entuziazmuar pas fitimit të Kups së Mbretit duke u shprehur se lojtarët e bënë njeriun më të lumtur në botë. Ai thekson se vuajtjet në fillim të sezonit sollën këtë trofe.

Dita më e mirë e karrierës tuaj?: ” Do të gënjeja nëse nuk e thoja, është titulli im i parë dhe jam shumë i lumtur”.

Përfundimi i parë i Marcelino: “Ka gjithmonë një finale të parë, një fitore e parë, që na kushtoi shtatë gjysmëfinale, falë lojtarëve, tifozëve, familjes … Më bënë njeriun më të lumtur në botë”.

“Futbolli po ndryshon, viti i kaluar ishte i madh, këtë vit nuk filluam mirë, por kjo vuajtje na jep këtë trofe sot. Faleminderit tifozëve, klubit që më ndihmoi në kohë vështirësish. është e ndërsjellë”, u shpreh Macelino.

Loading...