Home Lajmet kryesore Dasmat në Maqedoni që po kushtojnë mijëra euro, ja ku shkojnë paratë...

Dasmat në Maqedoni që po kushtojnë mijëra euro, ja ku shkojnë paratë (VIDEO)

Në këtë sezon veror trend janë edhe dasmat, ku harxhohen mijëra euro.

Një familjare mestare për një dasëm harxhon rreth 10 mijë euro, pork a nga ato familje që harxhojnë edhe qindra mijëra euro, duke plotësuar të gjitha lukset dhe surprizat për ahengun e tyre familjar. Së fundi një familje strugane ka derdhur mbi 100 mijë euro për një dasëm dhe se këtë e ahengun e tyre e kanë promovuar edhe në rrjetet sociale.

Paratë më të mëdha harxhohen nga diaspora, pasi që kryesisht ata në këtë periudhë caktojnë datat e dasmave. Lidhur me dasmat ndiqeni një kronikë të TV Alsat-M.

Loading...
Previous articleZbulohet diagnoza mjekësore e Katica Janevës, deputeti opozitar zbardh raportin (DOKUMENT)
Next articleA bënte Enveri çfarë i thonte Nexhmija? E zbulon mjeku personal i diktatorit