Home Bota Video/Zjarr në plazh, njerëzit futen në det, shpëtohen me helikopter

Video/Zjarr në plazh, njerëzit futen në det, shpëtohen me helikopter

Pas Greqisë, Shqipërisë, Kosovës, e disa vendeve të tjera në rajon, edhe Italia nuk i ka shpëtuar goditjes nga moti i keq.

Mediet e huaja raportojnë se një zjarr i madh ka shpërthyer në zonën turistike të Playa di Catania, duke rrezikuar jetën e shumë turistëve. Pushuesit kanë vrapuar menjëherë drejt detit, duke kërkuar shpëtim, teksa zjarri i fuqishëm ka shkatërruar plotësisht plazhin.

Sipas mediave italiane, shuarja e zjarrit është përkeqësuar nga era, kur njerëzit nga deti i kanë shpëtuar zjarrfikësit me barka dhe helikopterë. Midis tyre kishte 40 fëmijë.
Ndërkohë, zjarrfikësit i kanë paralajmëruar njerëzit që të qëndrojnë larg bregut.


Loading...
Previous articleKush janë hitet verore që po bëjnë namin këtë sezon? (VIDEO)
Next articleZBARKIMI: Kur Apollo preku në Hënë… 4 fakte që nuk i kemi ditur