Home Lajmet kryesore Katër vagonët shqiptarë i japin fitoren Lokomotivës së Zagrebit

Katër vagonët shqiptarë i japin fitoren Lokomotivës së Zagrebit

Lokomotiva e Zagrebit zbriti në fushë për përballjen e javës së 4-tërt të kampionatit, ndërsa kishte ndeshjen shtëpiake ndaj Istrës. Ajo që bënte përshtypje në skuadrën kroate ishte prezenca e 4 futbollistëve shqiptarë.

Përveç dy lojtarëve të cilët aktivizohen rregullisht si Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati, këtë herë pjesë e formacionit nga minuta e parë ishin edhe 18-vjeçari Indrit Tuci, e Enis Çokaj, i cili më parë ka qenë pjesë në formën e huazimit edhe te skuadra e Laçit në Kategorinë Superiore. Ndërkaq, Zagrebi arriti të triumfonte ndaj kundërshtarëve me rezultatin 4-1, ndërsa goli i katërt mban firmën e sulmuesit Lirim Kastrati.

Skuadra e Lokomotivës së Zagrebit kishte edhe një tjetër shqiptar në përbërje. Bëhet fjalë për mbrojtësin 20-vjeçar Jon Mersinaj, i cili ka qenë gjithashtu pjesë e Laçit. Mirëpo, në ndeshjen e djeshme nuk pati hapësirë duke e ndjekur të gjithë takimin nga stoli. Me katër shqiptarët në ekip, Lokomotiva ka gjetur fitoren e parë në javën e katërt të kampionatit, ku siç duket ka gjetur edhe “vagonët” e duhur për të shkuar drejt fitores.

Loading...