Home Sport VIDEO: Muriqi i pandalshëm në Turqi me Fenerbhaçen, i shënon edhhe Basaksehirit

VIDEO: Muriqi i pandalshëm në Turqi me Fenerbhaçen, i shënon edhhe Basaksehirit

Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces.

S u l m u e s i  i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep.

Megjithatë, Muriqi nuk është ndalur aty dhe ka tundur rrjetën edhe në ndeshjen e javës së dytë ndaj Istanbul Basaksehir.

Shtatlarti prizrenas ka shënuar gol të bukur në minutën e 77-të të ndeshjes.

Ky gol i Muriqit ishte mjaft i vletshëm për ekipin e tij pasi barazoi rezultatin në 1-1, ndërsa ndeshja përfundoi me fitoren 2-1 të ekipit të tij.

Goli i 25-vjeçarit erdhi falë asistimit të mirë të Tolga Cigerci.

Loading...