Home Sport Golat spektakolarë, Milot Rashica u tregon sekretin gjermanëve

Golat spektakolarë, Milot Rashica u tregon sekretin gjermanëve

Sulmuesi i Werder Bremenit, Milot Rashica, është një ndër futbollistët më në formë me origjinë shqiptare. Ai po shënon rregullisht me ekipin gjerman dhe emri i tij po lakohet dhe në merkato.

Lojtari ka folur për sajtin e klubit dhe në lidhje me golat nga distanca.

“Kam shënuar gola nga larg dhe më parë. E di që jam i aftë të dërgoj topin në rrjetë.

Më pëlqen të gjuaj nga larg. Pashë hapësirën dhe gjuajtja. Nëse nuk e provon, nuk do shënosh. Ndeshje pas ndeshjeje ndihem më mirë.

“Ishte e vështirë të qëndroja aq gjatë larg fushe. Po përmirësohem javë pas jave. Shpresoj të jem në gjendje të vazhdoj të përmirësohem”, – tha sulmuesi i Kosovës.

Loading...
Previous articleZiadin Sela: Kam informatë se Grubi iu ka treguar huliganëve se ku ndodhesha unë (VIDEO)
Next articleParashikimet e FMN: 20 vendet që do të dominojnë ekonominë botërore në 5 vitet e ardhshme