Home Argëtim HOROSKOPI MUJOR i astrologut Paolo Fox: Nëntor 2019

HOROSKOPI MUJOR i astrologut Paolo Fox: Nëntor 2019

DASHI:

Idetë tuaja janë pozitive, veçanërisht nëse i mëshoni origjinalitetit. Ju jeni të motivuar të përmirësoni veten, por keni vështirësi të ecni përpara. Ndonjëherë të kesh shumë ide do të thotë që nuk e di se cilat janë ato të duhurat dhe se duhet të vësh pak rregull. Horoskopi i muajit edhe në dashuri sinjalizon ndikimin e drejtpërdrejtë të Venusit. Mos bëni gabim të dëshironi të ecni vetëm, duke harruar të dëgjoni të dashurit tuaj, veçanërisht gjysmën tjetër. Për fat të mirë, Jupiteri dhe Mërkuri do t’ju ndihmojnë të jeni pak më racionalë.

DEMI

Edhe nëse Marsi ju bën të dëshironi harmoni dhe stabilitet, në të vërtetë ëndërroni për më shumë liri. Sigurisht që duhet shumë përpjekje dhe këmbëngulje për të kapërcyer pengesat. Por heqja qafe e të kaluarës ju lejon të shfrytëzoni sa më shumë edhe fundin më premtues të vitit. Mos insistoni me situata dhe njerëz që nuk mund t’ju sjellin më asnjë avantazh apo nxitje. Transformohuni, rinovoni jetën tuaj dhe përfitoni nga ky muaj për të krijuar situata të reja, projekte të reja, qëllime të reja. Kur vendosni t’i merrni gjërat në dorë, mundet edhe të jeni shumë impulsivë dhe të drejtpërdrejtë, duke rrezikuar të lëndoni disa njerëz përreth jush.

BINJAKET

Do të angazhoheni për të zhvilluar marrëdhëniet tuaja gjatë gjithë muajit. Falë edhe pamjes së mirë të Mërkurit, dialogu është i favorizuar, dhe kjo ju lejon të forconi lidhje të rëndësishme emocionale. Do të jeni të vëmendshëm, por mbi të gjitha pozitivë dhe me dëshirë për të ndarë gjithçka që ju shqetëson. Por kini kujdes që të mos nxitoheni. Ju jeni plot entuziazëm dhe energji, por nuk do të jetë kështu për të gjithë. Pranoni dhe respektoni nevojat dhe kufizimet e secilit. Në disa ditë do të jeni shumë impulsivë dhe do t’ju marrë malli për pak diplomaci dhe takt. Mundohuni të zbutni reagimet e tepërta të shkaktuara nga pamja e veçantë e Marsit.

GAFORRJA

Gjysma e dytë e muajit është veçanërisht e favorizuar nga yjet. Kjo ju lejon të evoluoni në fusha të ndryshme të jetës tuaj. Dielli e forcon këtë ndjenjë besimi në të ardhmen. Do të dini se si të përshtateni në të gjitha situatat. Përdorni këtë aftësi për t’i kthyer projektet tuaja në realitet dhe për të arritur një stabilitet më të madh. Marsi kërkon veprim dhe një qasje më konstruktive për punën. Qoftë në vendin e punës, qoftë në marrëdhëniet tuaja, shijoni kënaqësitë e vogla të jetës së përditshme dhe ato që keni. Qëndroni të përqendruar në detyrat tuaja të përditshme dhe besojini aftësive tuaja. Ju keni interes për të nxitur aftësinë tuaj për të krijuar kontakte dhe zgjeruar njohuritë tuaja.

LUANI

Horoskopi për muajin nëntor 2019 tregon që në javët e ardhshme do të dëshironi të kapërceni kufijtë tuaj, të përfshiheni në sfida të reja. Tendenca juaj për të kaluar nga një ekstrem në tjetrin ju jep ndjenjën e të qenit të paqëndrueshëm dhe të ndryshueshëm. Kini kujdes që të mos përfshiheni në çështje shumë të ashpra. Nga njëra anë, ju mund të përfitoni nga kjo energji e bukur për të shkëlqyer dhe për të qenë në qendër të vëmendjes. Nga ana tjetër, mund ta teproni me padurimin tuaj shumë agresiv. Urani fton për ndryshim, por Saturni në një aspekt të veçantë ju fton të mos i nënvlerësoni pengesat që mund t’ju ngadalësojnë. Jupiteri do të bëjë që të shkëlqeni. Venusi lejon projekte të reja për çifte që e duan njëri-tjetrin.

VIRGJERESHA

Gjithçka që bëni këtë muaj do të ketë shanse për të pasur sukses. Kjo është koha e duhur për të kaluar përtej kufijve tuaj, të shkoni përtej qëllimeve tuaja pa u dekurajuar nga ndonjë dështim dhe vështirësi. Mërkuri ju mbështet dhe promovon dialogun. Disa shkëmbime do t’ju ndihmojnë të fitoni pavarësi në sektorë të ndryshëm. Do të jeni në gjendje të shfrytëzoni plotësisht aftësitë tuaja. Sidomos nëse jeni dakord të tregoheni më fleksibël për ndryshimet.

PESHORJA

Venusi këtë muaj është në aspekt të mirë, favorizon jetën tuaj shoqërore dhe ju sjell një qetësi të bukur të brendshme. Në punë, ju do të dini se si të bindni dhe të gjeni fjalët e duhura për të marrë atë që dëshironi. Kjo është një klimë që do të sjellë perspektiva të reja rritjeje për të ardhmen. Ecni shpejt, ju jeni të vendosur, por gjithashtu parashikoni kohën për të bërë gjërat siç duhet dhe mos harroni asgjë. Edhe nga pikëpamja emocionale ka një pamje të mirë të yjeve, dhe duke parë ju më optimistë dhe pozitivë gjithashtu do të kënaqni njerëzit përreth jush.

AKREPI

Horoskopi për muajin nëntor 2019 është pozitiv, në javët në vijim ju mbështeteni nga Dielli dhe Mërkuri. Ju jeni në gjendje të mirë dhe e tregoni këtë. Kjo do të jetë mënyra e vetme për të arritur atë që është e rëndësishme. Ju po kërkoni harmoninë dhe qetësinë. Marrëdhëniet me të tjerët janë me diell, ashtu si gjendja shpirtërore. Sharmi juaj është i lartë dhe do të përfshijë të gjithë ata që ju afrohen. Në jetën e një çifti, familjare, pune ose miq, llogarisni intuitën tuaj për të marrë rezultate të mira dhe të përparoni. Sidoqoftë, marrëdhëniet tuaja nuk do të jenë të gjitha “të qeta”. Por përpiquni në çdo mënyrë që marrëdhëniet tuaja me të tjerët të jenë miqësore.

SHIGJETARI

Për horoskopin e muajit nëntor 2019 mund të mbështeteni në aspektin e mirë të Venusit, Diellit dhe Jupiterit dhe ata do t’ju mbështesin gjatë gjithë muajit. Kjo është koha e përsosur për t’u ndarë me një të kaluar të vështirë dhe për të shkuar drejt një fillimi të ri premtues. Bëni gjërat njëra pas tjetrës dhe mos merrni vendime për kapriço. Jepini vetes disa ditë për të reflektuar mbi dëshirën tuaj për risi. Nëse e tregoni veten të durueshëm, gjithçka do të jetë në rregull. Edhe marrëdhënia juaj sentimentale bëhet më e fortë. Venusi dhe Marsi sjellin një harmoni të bukur në sferën tuaj private.

BRICJAPI

Marsi ju shtyn të konsideroni më shumë nevojat tuaja, dëshirat dhe projektet tuaja. Kjo ju lejon të ndryshoni situatën tuaj në planin afatmesëm. Plutoni dhe Saturni bëjnë presion për rinovimin e atyre zonave të jetës suaj që nuk ju kënaqin. Prisni një muaj nëntor plot shanse. Por nga pikëpamja emocionale nuk do të keni të njëjtin trend. Nëse nga njëra anë ëndërroni lirinë, ju gjithashtu kërkoni siguri në marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore.

UJORI

Burimi juaj më i mirë këtë muaj do të jetë aftësia juaj për të komunikuar me të tjerët. Ju duhet të dëgjoni të tjerët për të realizuar projektet tuaja ashtu si dëshironi. Edhe nëse ankoheni herë pas here, gjithmonë bini në këmbë, në mënyrë që të mos dekurajoheni nga pengesat. Bëhuni të organizuar për të shfrytëzuar sa më shumë angazhimet tuaja. Jupiteri dhe Marsi do të ngjyrosin qiellin tuaj me një entuziazëm të bukur. Edhe pse shpesh keni tendencën të jeni tepër të nxituar dhe nuk do ndiheni të kuptuar nga ata përreth jush.

PESHQIT

Për horoskopin e muajit nëntor 2019 mund të mbështeteni në një gjendje të mirë astrologjike, e cila ju lejon të forconi marrëdhëniet ndërnjerëzore. Ju jeni mirëkuptues dhe të vëmendshëm ndaj të tjerëve. Por jo gjithmonë shpërbleheni me të njëjtën vëmendje. Në përgjithësi keni nevojë për qartësi, për të shfrytëzuar situatën për të ditur se ku jeni dhe ku dëshironi të shkoni. Urani ju mbështet dhe gjithashtu përcakton një transformim të brendshëm. Kjo energji do të ndikojë në fusha të ndryshme të jetës tuaj. Për të ecur përpara me vendosmëri, tregohuni pragmatikë. / meb.al

Loading...