Home Aktualitet Në Shkup sot protestë për drejtësi dhe zbardhjen e rasteve të montuara

Në Shkup sot protestë për drejtësi dhe zbardhjen e rasteve të montuara

Në Shkup sot do të zhvillohet protestë kundër rasteve të montuara në Maqedoni dhe zbardhjen e tyre urgjente. Kjo protestë është thirrur nga Këshilli për organizimin e protestave, një nismë e udhëhequr nga Blerim Ahmedi dhe veprimtarë të tjerë shqiptarë.

“Ne date 01.11.2019 ne ora:13:00. Protestojme kunder politikanve shqipfoles ku 20 vite kane heshtur dhe kane bashkepunuar me partit sllavomaqedonase per te bere spastrim etnik ….. Ne si popull duhet te ngrejme Zerin kunder ketij fenomeni te keq me emrin BDI (Dui) . Andaj te gjithe se bashku te dalim dhe te protestojme perpara kuzhines qe gatuan cdo gje anti shqipetare (Parlament) : Vrasjeve ndaj shqipetarve, Rasteve te montuara tek shqipetaret, Burgosjeve masive pa asnje te drejte te shqipetarve , Drejtesise selektive, Nencmimeve ndaj shqipetarve, etj. Shqipetaret jane autokton dhe shtet formues”, ka bërë thirrje Blerim Ahmedi. Kjo protestë është mbështetur nga disa parti dhe shoqata. (INA)

Loading...
Previous articleRatkoceri-Gashit: Jeni në pushtet, pretendoni të paraqiteni si opozitë (VIDEO)
Next articleFillon protesta në Shkup (Video+LIVE)