Home Showbiz Njihuni me Ksenian, ekonomisten me 6 gjuhë të huaja që la punën...

Njihuni me Ksenian, ekonomisten me 6 gjuhë të huaja që la punën në bankë për tu bërë modele instagrami (FOTO)

Ksenia Çoumi (Xenia Tchoumi) është një nga modelet më të njohura në botë, por shumë pak e dinë se ajo gjithashtu është edhe ekonomiste. Ksenia është me origjinë nga Rusia, por shkollën e ka mbaruar për ekonomi në Itali.

Ajo ka punuar në disa institucione financiare, por më pas vendosi të krijonte biznesin e saj dhe refuzoi një punë të nivelit të lartë në bankë. 32-vjeçarja bukuroshe flet 6 gjuhë: italisht, rusisht, gjermanisht, frengjisht, anglisht dhe spanjisht. Ksenia numëron 1.6 milion ndjekës në Instagram dhe postimet e saj marrin mijëra pëlqime e komente.Modelja ka punuar me brande të njohura si L’Oreal, Bulgari, Tom Ford etj.Ksenia jep gjithashtu edhe leksione në publik ku flet për biznesin e saj online.

Loading...