Home Lajme Tërmeti dridhi Tetovën, epiqendra mes Bogovinës dhe Kamjanit

Tërmeti dridhi Tetovën, epiqendra mes Bogovinës dhe Kamjanit

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Peçevë, të mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe të Matematikës në Shkup sot, më 02.11.2019 në orën 12:16 regjistroi një tërmet, epiqendra e së cilës ishte 45 kilometra perëndim të Shkupit, në zonën midis Tetovës dhe Gostivarit, informojnë nga Observatori Sizmologjik.

Sipas të dhënave të deritanishme, tërmeti është ndjerë nga popullsia e Tetovës, Gostivarit dhe rrethinës, intensiteti i së cilës ishte IV shkallë sipas shkallës evropiane makro sizmike, ndërsa në Shkup, Kumanovë dhe Dibër tërmeti është ndjerë me intensitetin e shkallës III./Telegrafi/

 

Loading...
Previous articleLUFTA E TRETË BOTËRORE ËSHTË AFËR
Next article“Më vodhën makinën 180 000 euro”, policia e Vlorës nis hetimet pas denoncimit të 29-vjeçarit nga Kosova por ja çfarë zbulon