Home Bota Gjermani/ 270 viktima dhe 45 000 raste me koronavirus

Gjermani/ 270 viktima dhe 45 000 raste me koronavirus

Rastet me koronavirus në Gjermani vazhduan të rriten, pavarësisht masave drastike të izolimit për të penguar përhapjen e virusit.

Numri i rasteve sot arriti në 44 439, ndërsa numri i viktimave u rrit në 270, sipas faqes online me qendër në Berlin, “Coronavirus-Monitor”, që përpilon shifrat e përditësuara nga autoritetet lokale shëndetësore.

Autoritetet raportuan 48 viktima dhe rreth 5 000 raste të reja gjatë 24 orëve të kaluara.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, përjashtoi dje mundësinë e lehtësimit të masave të izolimit, duke theksuar se rastet e reja vazhduan të rriten me shpejtësi gjatë dy ditëve të fundit.

Loading...
Previous articleBilanc lufte në Itali, 969 të vdekur për 24 orë
Next articleAlbin Kurti i përgjigjet SHBA: Dialogun me Serbinë duhet ta drejtojë Kryeministri i Kosovës