Home Aktualitet Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Pas tre rasteve të para pozitive me virusin Korona në dy fshatrat e Strugës, Tatesh i Epërm dhe në fshatin Veleshtë, prej të cilëve sot në mëngjes vdiq një grua në moshën 66 vjeçare, para se të transportohej në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, autoritetet lokale njoftuan për masa më rigoroze, për të parandaluar përhapjen e infeksionit. Nga Spitali i Strugës thanë nuk kanë infektolog dhe se nga sot do të organizojnë një repart të posaçëm për pranimin e pacientëve të dyshimtë.

Loading...
Previous articleViktima e katërt nga koronavirusi në Maqedoni, 22 të infektuar të ri, dy nga Tetova
Next articleCoronavirus, mediat amerikane: “Në New York një i vdekur çdo 17 minuta”