Home Lajmet kryesore Filipçe: Sot kemi 6 viktima dhe 54 pacientë të ri të infektuar...

Filipçe: Sot kemi 6 viktima dhe 54 pacientë të ri të infektuar me Kovid-19 (VIDEO)

“Sot kemi 6 pacientë të vdekur, 4 pacientë në Qendrën Klinike dhe 2 në spitalin 8 shtatori. Janë regjistruar 54 pacientë të ri. Për herë të parë kemi edhe një pacientë të infektuar në Kërçovë. Deri tani në total kanë ndërruar jetë 44 pacientë, janë shëruar 98. Jemi duke rritur numrin e testimeve. Kemi edhe një të infektuar në Klinikën e fëmijëve”, tha Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë.Filipçe njoftoi edhe për gjendjen shëndetësore të dy foshnjave të prekura ga Koronavirusi.

“Kemi 2 foshnja të diagnostikuar me Kovid-19, që të dyja janë në gjendje të mirë shëndetësore”, tha Filipçe.

Në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë ka përfunduar procedura për furnizim me aparate respiratpre të cilat pritet që të mbërrijnë së shpejti.

Loading...
Previous articleSpanjë, të paktën 18 000 të vdekur nga COVID-19, 567 në 24 orë
Next articleBilanci i viktimave në Itali: Shënohen 602 të vdekur, por infektimet e reja shënojnë rënie