Home Bota Tmerr në Francë, 1355 të vdekur për 24 orë

Tmerr në Francë, 1355 të vdekur për 24 orë

Duket vërtet e pabesueshme ajo që ka ndodhur këtë të enjte në Francë.

Nuk kishte kurrë në asnjë shtet që të regjistroheshin 1355 të vdekur brenda 24 orëve në një vend nga COVID-19.

Për fat të keq ky bilanc vjen ditën e enjte nga Franca.

Autoritetet njoftuan ditët më të errët në këtyre kohëve të vështira nga COVID-19.

Shifra totale e vdekjeve në Francë ka shkuar tashmë në 5387.

Ndrëkohe rastet e reja këtë të enjte janë shtuar me 2116 ndërsa totali I të prekurve ka arritur 59 mijë e 110.

Loading...
Previous articleSi penetron dhe godet koronavirusi organizmin, ja shpjegimi që jep shkenca
Next articleVirusi që po trondit Amerikën