Home Kronika “Na gjej na një shoqe se jam me 4 shokë dhe s’na...

“Na gjej na një shoqe se jam me 4 shokë dhe s’na mban dot vetë”, zbardhen përgjimet e prostitucionit: 40 euro nëse e bëjmë në makinë, gjysmë ore 2 herë

Zbardhet dosja hetimore e operacionit “Zhuri” ku u vunë në pranga 2 pronarë hotelesh si edhe 5 shtetase që ushtronin prostitucion. Hetimet për këtë grup kanë zgjatur rreth 7 muaj ku policia ka bërë vëzhgime dhe përgjime të ndryshme mes këtyre vajzave që ushtronin prostitucion dhe klientëve të tyre.

Nga verifikimet rezulton se ato ushtronin prostitucion jo vetëm në 2 hotelet “Alesio” dhe “Pishat” në pronësi të Fatmir Hoxhës dhe Bujar Gjuzit, por edhe në qytete të tjera si Durrës, Fier, Lushnje, Vlorë etj.

Prova të pa kundërshtueshme për hetimin kanë qenë bisedat që vajzat kanë pasur me klientët kur bien dakord për pazarin.

“Sa lek e ke?”. Vajza e pyet për moshën dhe për sa kohë e do. I përgjigjet “50 dhe hotelin e paguan ti”. Në një rast tjetër vajza përgjigjet. “40 euro nëse e bëjmë në makinë, gjysmë ore 2 herë”.

Një rast tjetër i kapur në përgjime një nga vajzat ankohet për klientët. “Mirë bereqaves të ankohem me vret zoti më ka ecur, por njëri më dha 20 mijë lekë dhe sa hoqi pantallonat u prish. Kot fare!”. Tjetra ia kthen: “Mos u mërzit një herë mirë, një herë keq”.

Një rast tjetër një nga vajzat ankohet se nuk ka klientë.
“Dobët është se kanë ikur refugjatë po hajde bereqaves mua më zgjedhin se jam e pastër. Edhe ata i laj nga mesi e poshtë se e ruaj pastërtinë vetë. Rroba ka plot. Jo si ajo lushnjarja, zhulse. Ka ikur punon në Durrës tani”.
“Si shkoi sot?”.
“Dobët 2 veta kam kapur sot deri në 20:40”. “Edhe unë 1 por të pakompletuar”.

Më 3 janar të këtij viti një prej klientëve vë bast me njërën nga vajzat nëse ai arrinte të bënte 5 herë seks në 1 natë do i jepte 500 euro në të kundërt do e paguante 50 euro.

Në një rast tjetër një klient i çon sms një prej vajzave të përfshira në këtë skemë prostitucioni.
“Na gjej na një shoqe se jam me 4 shokë”. Ajo ia kthen “S’ka gjë se i mbaj unë të gjithë tek e tek”.

Në 30 janar një prej vajzave i shkruan një klient: “Doktori jam, shoku i X, kur do ta lemë për t’u takuar me atë shoqen? Jo këtë të herës së fundit atë tjetrën. Më thuaj se do ta mbyll telefonin për vitin e ri dhe nga data 7 do ta hap”.

Komunikimet mes vajzave që ushtronin prostitucion dhe klientëve shpesh herë ishin edhe të koduar si për shembull: “Ku je, jam ai djali që u takuam 1 javë më parë, hëngrëm pilaf bashkë” ose “ku je të vij të bimë atë kafen”

Nuk mungojnë as sms romantike. “Jam e lumtur të kaloj një natë më ty, unë të fal zemrën, ti më fal dashni”.
Mes komunikimeve është kapur edhe një rivalitet mes 5 të arrestuarave si për shembull: “Shyqyr që iku ajo të kap ndonjë unë se s’paska fare. Kam kap nja dy me 25, inshallah kap edhe dy sot.”

Policia ka kapur komunikime ku klientët edhe kërcënonin si për shembull:
“Hajde o majmune se kur të të shoh nesër do të të shkly”
“Pse s’më flet, ku të të gjej të të…
. Ose “na merr dhe ndonjë shoqe”
“Ku je se dua të të…”
“O pjeshkë pse se hap telefonin? Po vij nga Fieri të të takoj tek Bishti i Zhurit, do të fus…”(BW)

Të fundit

SHBA-ja përshëndet votimin e qeverisë Hoti

 0
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka uruar për “formimin në mënyrë paqësore të qeverisë së re të Kosovës”. “Mezi presim të punojmë me…

Kush është Avdullah Hoti?

 0
Avdullah Hoti është bërë kryeministri i tetë që nga mbarimi i luftës në Kosovë, në vitin 1999. I lindur në vitin 1976, në një fshat…

Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin mosmarrëveshjet për datën e zgjedhjeve

 0
Rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus ka thelluar përp*lasjet mes partive për datën e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Lidhja Social Demokrate…

Presidenti Thaçi fton Kurtin ta dorëzojë detyrën (VIDEO)

 0
Pas votimit të qeverisë së re, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga kryetari I Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti që të bëjë dorëzimin…

Greqia nuk ka dhënë ndalesë të re apo ndalesë shtesë për hyrjen e shtetasve…

 0
Në Greqi nuk ekziston asnjë ndalesë e re apo shtesë për hyrjen e shtetasve të Maqedonisë përveç vendimeve aktuale, njofton korrespondentja e MIA-s nga…

Ryshfet për të kaluar kufirin pa test negativ për koronavirus?! (VIDEO)

 0
Në pikën kufitare të Tabanocit ka dyshime për korrupsion. Katër shtetas të cilët po ktheheshin nga Italia thonë se kanë paguar 600 euro për…

Новиот бран на коронавирусот го враќа полицискиот час

 0
Комисијата за заразни болести денеска и предложи на владата повторно да воведе полициски час во различни делови од земјата, поради порастот на бројот на…

KOVID-19 në Tetovë, ndërpritet regjistrimi i nxënësve në klasat e para (VIDEO)

 0
Në SHF “Istikball” në Tetovë është ndërprerë procesi i regjistrimit të nxënësve në klasë të parë për shkak se një nga mësimdhënësit ka dalë…

Covid-19, shifrat e sotme rikthejnë Maqedoninë e Veriut në fillim të prillit

 0
Nga 974 teste për Covid-19 të bëra gjatë 24 orëve të fundit, 101 persona kanë rezultuar pozitiv. Më shumë se gjysma, respektivisht 59 janë…

101 raste të reja me Covid-19, katër viktima, një nga Tetova

 0
Gjatë 24 orëve të fundit, nga 974 teste të realizuara, 101 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistruar 59 raste të reja,…

Ndërroi jetë stomatologu 31-vjeçar, Faton Selimi

 0
Pas një sëmundje të rëndë nga kanceri ka ndërruar jetë Dr. Stom. Faton Selimi nga Forina e Gostivarit. Edhe pse i ri në moshë,…

Gurgurnica e Tetovës do të bëhet destinacion turistik (VIDEO)

 0
37 kilometra në juglindje të Tetovës gjendet fshati Gurgurnicë. Nëse ngjiteni në majë të Malit të Thatë, nga atje mund të shihet fusha e…

Rrëfime nga Klinika në Shkup ku trajtohen të sëmurët me KOVID-19 (VIDEO)

 0
Ekipi i televisionit Telma ka realizuar reportazhe në Klinikën Infektive në Shkup, ku kanë paraqitur pamje tme*rruese nga të sëmurit me virusin COVID-19. Kumanovari Zaim…

Gazetari 44 vjeçar nga Maqedonia ndërron jetë nga koronavirusi

 0
Dje ka ndëruar jetë një punonjës mediatik nga koronavirus në vend. Bëhet fjalë për 44 vjeçarin Bekim Bajramoski nga Llabunishta e Strugës, i cili ka…

Gostivar, 2 raste të reja me COVID 19 në Çegran

 0
Epidemiologët zbuluan dy raste të reja të të infektuarve me koronavirus në Gostivar. Me këtë, në Gostivar tani janë aktive katër raste, sa edhe…

Nuhiu flet për simptomat e koronavirusit: Nuk ndjej asgjë, kam humbur shijen

 0
Ditë më parë, skuadra e Renovës dhe Shkëndijës, konfirmuan se 7 anëtarë të tyre janë prekur nga virusi “Covid 19”. Drejtori sportiv i Klubit…

67 raste të reja me COVID-19, gjysma në Çair e Studeniçan, 14 në Tetovë

 0
Nga 868 teste të bëra gjatë 24 orëve të fundit, 67 persona kanë rezultuar të infektuar me virusin Korona. 33 nga rastet e reja…

Komuna e Likovës vatër e koronavirusit, gjendje e vështirë në Sllupçan dhe Mateç (VIDEO)

 0
Komuna e Likovës tashmë disa ditë është vatër e virusit korona. Të dhënat tregojnë se janë të paktën 40 raste aktive. Qendra e Shëndetit…

Tearcë, 23 të infektuar dhe 31 persona në izolim (VIDEO)

 0
Katërmbëdhjetë rastet e reja të 24 orëve të fundit, kanë çuar në 229 numrin e të infektuarve në Tetovë. Numrat shtohen edhe në Komunën…

Ia vlen t’i mbani në mend! Mjeku 105-vjeçar japonez dha 12 këshilla për të…

 0
Serumi i rinisë së përjetshme ende nuk është zbuluar, por sigurisht e dimë se ka shumë mënyra për të jetuar sa më gjatë që…

Saraji vatër e re e Kovid-19, banorët nuk besojnë se ka virus (VIDEO)

 0
Në Saraj, komunë që ditët e fundit shihet si vatër e COVID-19, vazhdon të ketë qytetarë që ende nuk besojnë në ekzistencën e këtij…

Si ndërruan jetë babë e bir, lajmi nga Xhamia e Bardhë e fshatit Kopanicë…

 0
Një ngjarje shumë prekëse ka ndodhur në fshatin Kopanicë të Tetovës. Ja njoftimi i plotë i Xhamisë së Bardhë të këtij fshati: *Të Allahut jemi…

Mbi 60 raste të reja me Kovid-19, një viktimë

 0
Më shumë se 60 persona janë infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit në shtet, ndërkohë që një pacientë ka nderuar jetë, njoftojnë…

Tetovarja i shkon në banesë dhe e paraqet në polici se ka dashur ta…

 0
Dje (1 qershor), në ora 22.00, 31-vjeçarja nga Tetova në SPB Tetovë ka denoncuar se rreth orës 19 e 35 minuta, në banesën në…

Vihen pas hekurave pesë burra nga Gradeci i Gostivarit

 0
Dje (1 qershor) rreth orës 10.00, pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë-Depratamenti i Punëve të Brendshme në Gostivar, i kanë privuar nga liria H.Z.(38),…

FRANC KAFKA

 0
Nga Xhelal Zejneli Fajësia është gjendja në të cilën ndodhemi pavarësisht nga faji (Kafka) E gjithë historia ime është histori e mbylljes së syve (Kafka) Franc Kafka…

Shuhet në moshën 89-vjeçare albanologu Agron Fico, “profesori që u mësoi shqip kinezëve dhe…

 0
Albanologu i njohur Agron Fico, është shuar sot në moshën 89-vjeçare. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkencave, e cila në një njoftim shkruan…
Loading...
Previous articleInvestigimi për trafikimin e arabëve në Shqipëri: Pezullohen nga puna zyrtarët e lartë të policisë
Next articleU pyet për Trump, Trudeau bën një pauzë epike…(VIDEO)