Home Lajmet kryesore Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vendin tonë pak pas mesnate.

Tërmeti me magnitudë 4.6 janë rreth orës 01:25 minuta është ndjerë në Elbasan, Lushnje, Tiranë, Fier dhe Durrës.

Vetëm 3 minuta para tij, në 01:22 pati lëkundje sizmike me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter

Sipas EMSC, tërmeti ishte me epiqendër 13 km në veri të Lushnjes dhe me thellësi 2 kilometër.

Loading...