Home Kronika Nëna në Irak hedh nga ura mbi lumin Tigër dy fëmijët e...

Nëna në Irak hedh nga ura mbi lumin Tigër dy fëmijët e saj të vegjël

Një video e një gruaje duke hedhur dy fëmijët e saj të vegjël mbi një urë në lumin Tigër shkaktoi tronditje dhe zemërim në Irak.

Autoritetet irakiane thanë të hënën se forcat e sigurisë ishin në gjendje të identifikonin dhe arrestonin gruan, shkruajnë mediat vendase.

Një skuadër e specializuar e forcave të sigurimit të Irakut gjithashtu arriti të nxjerrë trupat e dy fëmijëve, të identifikuar nga mediat lokale me emrat e tyre të parë të H.M, 3 vjeç dhe M.M, 1 vjeç.

Krimi ndodhi gjatë orëve të para të ditës së 17 tetorit. Pamjet CCTV të publikuara nga autoritetet treguan nënën duke hedhur fëmijët mbi urën al-Aimmah në lumin Tigër.

Një video prekëse e babait të dy fëmijëve në vendin e krimit gjithashtu u bë virale të hënën, ku ai u shfaq duke qarë për dy fëmijët e tij ndërsa ekipet e shpëtimit kërkonin për të miturit e mbytur në lumë.

Gjatë një hetimi, gruaja pranoi se i kishte vrarë fëmijët për shkak të një mosmarrëveshje me burrin e saj i cili po kërkonte një divorc.

Loading...