Home Bota Spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Lufta është duke vijuar e ashpër në Nagorno Karabakh, ku Azerbajxhani po fiton terren nga dita në ditë duke marrë nën kontroll një numër të madh fshatrash dhe qytetesh në rajon.

Presidenti azer Ilham Aliyev publikon çdo ditë qytetet dhe fshatrat e rimarra nën kontroll, ndërsa një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në njërin prej televizioneve të vendit, shkruan abcnews.al.

Ndërkohë që raportonte, spikerja fillon të qajë kur thekson se edhe qyteti i saj i origjinës ishte rimarrë prej armenëve.

Bëhet fjalë për qytetin jugor të Nagorno Karabakh, i cili quhet Zengilan. Qyteti u mor gjatë ditës së djeshme nën kontroll nga azerët. /abcnews.al

Loading...
Previous articleSi u bënë virale lajmet e rreme për pandeminë e COVID-19 në Shqipëri
Next articleVIDEO/ Ariu trembet nga qeni i vogël, ngjitet në pemë nga frika