Home Kronika Video/ Momenti i pabesueshëm kur një 11 vjeçare arratiset nga një rrëmbyes...

Video/ Momenti i pabesueshëm kur një 11 vjeçare arratiset nga një rrëmbyes i akuzuar për pedofili

Lëvizjet e zgjuara të një 11-vjeçarej çojnë në përfundimin se ky fëmijë është një mrekulli. Falë reflekseve dhe gatishmërisë së shpejtë të fëmijës, rrëmbimi u shmang në Pensilvani, në Shtetet e Bashkuara.

Ndërsa vajza e vogël po priste për në shkollë, një burrë papritmas ndaloi me një fuoristradë të bardhë dhe filloi të vraponte drejt saj me një thikë. Pastaj 11-vjeçarja, në panik, ndërmori një veprim, duke marrë çantën e saj dhe duke ikur.

Kur burri arriti tek ajo, ai filloi ta tërhiqte atë drejt makinës së tij.

Sidoqoftë, vajza bëri një rezistencë të fortë, duke goditur me shkelma dhe duke bërtitur, derisa arriti t’i shpëtonte rrezikut.

Jared Paul Stanza, 30 vjeç, u arrestua përfundimisht me akuzën e përpjekjes për rrëmbim.

Ai ka një rekord të rëndë penal, pasi në të kaluarën kishte kryer veprime të pahijshme ndaj të miturve. Ai u caktua në paraburgim dhe pritet të dalë në gjyq.

Sidoqoftë, dy javë para se të niste operacionin e rrëmbimit, 30-vjeçari i ishte afruar 11-vjeçares në 7 të mëngjesit, ndërsa ajo po priste ditën e shkollës dhe i kishte folur në spanjisht.

Loading...
Previous articleNëna dhe djali u përdhunuan nga serbët, dëshmitë rrëqethëse: Ishin ushtarët e Arkanit
Next article“Lumenj” gjaku nga lufta, Izraeli nuk tërhiqet, Hamasi: Brenda 48 orëve presim armëpushim