Home Lajmet kryesore Zuckerberg/ Sa miliarda humbi nga #facebookdown?

Zuckerberg/ Sa miliarda humbi nga #facebookdown?

Bllokimi i Facebook është një dhimbje koke për Mark Zuckerberg, pasi brenda pak orësh ai pa pasurinë e tij personale të tkurret me gati 7 miliardë dollarë, duke e zbritur në rangun e njeriut më të pasur në planet.

Ndërprerja globale çoi në shitje të aksioneve të kompanisë, duke humbur më shumë se 5% të hënën, duke shtuar humbje prej gati 155 milion dollarësh që nga mesi i shtatorit.

Një rënie në aksionet e Facebook të hënën e uli pasurinë e Zuckerberg në 120.9 miliardë dollarë nga 140 miliardë dollarë, duke e ulur atë poshtë Bill Gates në numrin 5 në Indeksin Global Bloomberg.

Në fakt, që nga 13 shtatori, pasuria e tij është ulur me 19 miliardë dollarë.

Loading...
Previous articleVrau ish-të dashurën 19-vjeçare, si u arratis dhe planifikoi me avokat vetëdorëzimin autori në Malin e Zi
Next articleGoditje e dyfishtë për Facebook: Gjiganti i mediave sociale ra pas akuzave të ish-punonjëses